• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ANASAYFA

Her sene olduğu gibi bu senede Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfımız tarafından 16.11.2014 tarihinde düzenlenen aşure etkinliği vakfımızın merkez binasında tertip edilerek 5 binden fazla vatandaşımıza aşure çorbası ve lokma ikram edilmiştir.
17.11.2014
Muharrem ayının iyi değerlendirilmesini tavsiye eden Vakıf Genel Başkanımız Meşeli, “Yüce Peygamber Efendimiz ‘’Ey benim sevgili oğlum Hüseyin’im, seni ve zürriyetini sevene ne büyük bir saadet ve şereftir. Seni katledene kıyamet gününde ne azim bir şekavettir, zalimliktir’’ ilahi sözleri, yaratıcı ilahi kudretin kudret kaleminden aldığı ilahi vahyin kendi ümmetine hüzünlü bir tebliğidir. Yüce Allah Kuran-ı Kerim’inde Ahzab suresi 33, Şura suresi 23. Ayeti Celilelerinde ve daha birçok ayetlerde Allah tarafından Peygamberimizin bu mübarek temiz soyu olan Ehli Beyt’ini Methu-Sena etmektedir. Yüce Peygamberimiz diğer bir hadisinde ‘’Allah’ım, ben Hasan ile Hüseyin’i çok seviyorum sende onları sev, onları seveni de sev’’ buyurmaktadır” şeklinde konuştu.
04.11.2013
Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfımız tarafından 21.07.2014 tarihinde düzenlenen ve aynı zamanda (Sosyal Destek Projesi) SODES projesi desteğiyle yürütülmekte olan “Geleneklerimizi Geleceğe Taşıyoruz” adlı proje kapsamında kursa katılanlara Vakfımız Genel Başkanı Hasan MEŞELİ tarafından belgeleri takdim edilmiştir.
22.07.2014
Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfımız tarafından 071 nolu SODES Projesi kapsamında T.C. Kalkınma Bakanlığı’nın finansmanında Malatya Valilik Makamının koordinasyonunda Resim, Saz Bağlama ve Türk Halk Oyunlarından 42 kursiyer öğrencimiz ile 3 öğretmen ve idareciden oluşan 45 kişilik kafilemiz otobüs ile Çanakkale iline gidilmiştir.
29.09.2015
Soma’da Türkiye tarihinin en büyük maden faciası yaşanıyor. Türkiye kara bir gün yaşıyor ve her geçen saniye yeni bir madenci ölümüne tanıklık ediyor. Ölü sayısı hızla artıyor. Yüzlerce ailenin ocağına ateş düşüyor. Bir o kadar çocuk babasız kalıyor. Resmi açıklamalar madende kaç kişinin olduğunu, faciaya neyin yol açtığını tam anlamıyla açıklayamıyor. Ocakta tam olarak ne yaşandığı bilinmiyor.
15.05.2014
Malatya’daki 49 sivil toplum kuruluşunun yer aldığı Malatya Alevileri Eşit Yurttaşlık Platformu tarafından ülkenin son günlerde gerilimli günlerden geçtiği belirtilerek sağduyu çağrısı yapıldı.
22.05.2014
Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Muharrem Ayı münasebetiyle 11.11.2013 günü köşkte oruç açma yemeği verdi. Çankaya Köşkü’nde ikinci kez verilen yemeğe Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ile Alevi ve Caferi kesimi temsilcileriyle beraber Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanımız Hasan Meşeli bu davete katılmıştır.
20.01.2014
Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfımız tarafından 17.11.2013 tarihinde düzenlenen aşure etkinliğinde birlik ve beraberlik mesajları verildi. Aşure Programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan Vakıf Başkanı Hasan Meşeli, “Türkiye’mizin bugün milli birlik ve beraberliğe fevkalade ihtiyacı var. Irak, Suriye, Mısır ve daha önce Libya. Her iki taraf birbirini öldürüyor, ‘Tekbir, Allahü Ekber’ diyor. O zaman hangisi günahkar, hangisi mazlum, hangisi masum? Bakın, buna ancak, affınıza sığınıyorum kargalar bile güler. Yüce İslam dinini ne hale getirdiler?” dedi.
18.11.2013
Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfımız tarafından düzenlenen ve aynı zamanda (Sosyal Destek Projesi) SODES projesi desteğiyle yürütülmekte olan “Geleneklerimizi Geleceğe Taşıyoruz” adlı proje kapsamında kursa katılanlara Sayın Valimiz Vasip ŞAHİN tarafından belgeleri takdim edilmiştir.
06.08.2013
“Pir Sultan Abdal’ım, şad olup güldü. Kabe-i Şeriften bir nida geldi. Hakkın emri ile dört kitap indi, okuyan MUHAMMED, yazan ALİ’dir.” Diyen bu hikmeti ilahi dolu, veciz sözlerin sahibi, Pir Sultan Abdal’ın 4. Anma Kültür Şenliklerinde Sivas-Madımak otelinde yobazlar tarafından 2 Temmuz 1993 tarihinde, 35 masum kardeşlerimizi, diri diri yakarak şehit edilmelerinin 20’nci hüzünlü yıldönümüdür.
22.07.2013
 7 

 

 

ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret708271
ETKİNLİKLERİMİZ
HAVA DURUMU
SAAT
SİTE WEB MAİL

IP ADRESİM

ip adresim