• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ANASAYFA

19 MAYIS 1919 ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZIN 102. YILDÖNÜMÜ NEDENİ İLE VAKFIMIZ OLARAK BU KUTLU GÜNÜ BÜYÜK BİR COŞKU İÇERİSİNDE PANDEMİ KURALLARINA RİAYET EDEREK VAKIF BİNAMIZIN TÜRK BAYRAKLARI İLE DONATILARAK KUTLANMIŞTIR.
23.05.2021
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMININ 102. YILDÖNÜMÜNÜ PANDEMİ KURALLARINA RİAYET EDİLEREK DEVLETİMİZİN ALMIŞ OLDUĞU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NEDENİ İLE VAKIF BİNAMIZIN DIŞ CEPHESİ DEVASA TÜRK BAYRAKLARI İLE DONATILARAK BAYRAMIMIZ KUTLANMIŞTIR.
23.05.2021
Türklük ve İslam tarihinde çok önemli bir yer tutan baharın müjdecisi Nevruz günü nedeni ile ayrıca ilim beldesinin kapısı müminler emir-i Cenabı-ı Allahın garip aslanı Hz. Ali Efendimizin doğum günü nedeni ile 21 Mart 2021 Pazar günü saat 13.30’da vakıf binamızın bahçesinde 150 kişiye lokma ikram edilmiş, Nevruz günü ve Hz. Ali Efendimizin doğum günü kutlanmıştır.
23.05.2021
ÇANAKKALE ZAFERİNİN VE ŞEHİTLERİMİZİN 106. ANMA TÖRENLERİ MALATYA VALİMİZ 2. ORDU KOMUTANIMIZ VE BÜYÜKŞEHİR BAŞKANIMIZ İLE ÇOK SAYIDA HALK TOPLULUĞU VE VAKFIMIZIN İŞTİRAKI İLE TÖRENLERE KATILARAK SAAT 09:30’ DA İLİMİZ ŞEHİT MEZARLARI ZİYARET EDİLMİŞ, SAYGI DURUŞU İSTİKLAL MARŞI VE SAYGI ATEŞİ YAPILARAK TÜRK BAYRAKLARI İLE DONATILMIŞTIR.
23.05.2021
Milli şairimiz merhum Mehmet Akif ERSOY’UN yazdığı İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinin kararı ile kabulünün 100. Yıldönümü’nü Malatya valimiz sayın Aydın BARUŞ, büyükşehir belediye başkanımız Selahattin GÜRKAN, kalabalık halk topluluğu ve vakfımızın da iştirakı ile 12 Mart 2021 tarihinde saat 09:30’da hükümet meydanında milli şairimizin resim sergisi tertip edilmiş, saat 10:00’da kongre kültür merkezinde konuşmalar yapılarak milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY rahmetle, şükranla ve saygıyla anılmıştır. Milli şairimizin ifadesinde ‘’Cenab-ı Allah bu millete bir daha istiklal marşını yazdırmayı nasip etmesin.’’ Anlamlı veciz sözü alkışlarla takdir toplamıştır. Bu büyük şairimizi buradan bir kere daha rahmetle ve şükranla anıyoruz.
23.05.2021
Yönetim kurulumuzun toplantısında Hz. Musa Peygamber Aleyhisselam ile Hz. Hızır Aleyhisselamın 13-15 Şubat tarihleri arasında buluşmaları nedeni ile İslam dinimizde kutsal sayılan bu günler kutsal olarak anılmıştır. Vakfımız her sene olduğu gibi bu sene de büyük bir huşu içerisinde Hızır günü olarak vakfımızın konferans salonunda pandemi kurallarına riayet etmek şartı ile konuşmalar yapılmış, gelen 200 konuğumuza lokma ikram edilmiştir.
23.05.2021
Türkiye Cumhuriyeti devletimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün 13 Şubat 1931 tarihinde Malatya’mıza teşriflerinin 90. Yıldönümü nedeni ile Malatya valimiz Sayın Aydın BARUŞ’ UN öncülüğünde, 2. Ordu Kurmay Başkanımız, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin GÜRKAN ile kalabalık halk topluluğunun katılımı ve vakfımızın da iştirakı ile Ata’mızın 13 Şubat 2021 tarihinde saat 10:00’ da anıtı önünde saygı duruşu ve istiklal marşımızdan sonra anıtın yakınındaki Battalgazi Belediyesi konferans salonunda konuşmalar yapılmıştır. Vakfımız Türk bayrakları ile süslenmiştir.
23.05.2021
1984 yılından beri Türkiye’mizin başına bela kesilen PKK’nın en son 14 Şubat 2021 tarihinde Kuzey Irak’ın Gara bölgesinde bir mağarada 13 kahraman asker, polis ve vatandaşımızın başından vurulmak suretiyle şehit edildiklerini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.
15.02.2021
Arabi ayların ilki olan Muharrem Ayı bu sene 20 Ağustos 2020 Perşembe gününden itibaren başlamaktadır. Muharrem Ayında birçok olayların cereyan ettiği rivayet edilmektedir. Ancak yalnız İslam âlemini değil bütün insanlık âlemini dehşet verici derin bir üzüntüye gark eden özellikle günümüz insanlığına, İslam âlemine ve Türkiye’mize çok önemli mesajlar veren son derecede acı dolu bir aydır.
19.08.2020
13. Asır Anadolu insanına, Türklük, İslamiyet ve bütün insanlık âlemine çok büyük hizmetler vermiş olan, İslam’ın engin ve bereketli pınarından ilahi mutluluğun içilmesine olanak sağlayanların ön safında bulunan ve Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) Efendimiz, Hz. Ali, Kuran ve Ehli-Beyt inanç, sevgi ve muhabbetini kalplerimizde ve gönüllerimizde sönmez bir meşale gibi nurlandıran, Nebevi ve Muhammedi bir nur ve ahlak ile aklanan “Eline, diline, beline hâkim ol, eşine, aşına, işine sahip ol, alnı açık, gönlü açık, sofrası açık ol, sır tutucu, ayıp örtücü, hiddet ve gazabı yutucu ol. İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır düşünce karanlığına ışık tutanlara ne mutlu, incin sende incitme, hiçbir milleti ve insanı ayıplamayınız kadınlarınızı okutunuz, kadınlarını okutmayan milletler yükselemez.” Diye bütün cihana haykıran bu büyük insan “Hünkâr Hacı Bektaş Veli’dir.”
13.08.2020
 2 

 

 

ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret708271
ETKİNLİKLERİMİZ
HAVA DURUMU
SAAT
SİTE WEB MAİL

IP ADRESİM

ip adresim