• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ANASAYFA

Arabi ayların ilki olan ve içerisinde birçok olayların olduğu rivayet edilen ve yalnız İslam alemini değil bütün insanlık alemini derin, çok acı bir üzüntüye gark eden, Muharrem ayı 31 Ağustos 2019 Cumartesi gününden itibaren başlamaktadır.
29.08.2019
Osmanlı İmparatorluğun sonunu, ezeli düşmanlığı ile çok iyi ayarlayan. Batı dünyasının, emperyalist güçlerin, hegemonyasına öldürücü darbeler vurarak, mazlum ve masum dünya uluslarına öncülük eden, esas cevher madenini, asil ve köklü tarihinden alarak şerefli ve onurlu Necip Türk Milletine vurulmak istenen esaret zincirini parçalayarak, harikalar yaratıp, çağdaş yeni bir Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi kurarak bizlere emanet eden işte bu asil ruhtur.
29.08.2019
Malatya Valimiz Sayın Aydın BARUŞ Vakfımıza ziyarette bulundu. Malatya Valimiz Sayın Aydın Baruş, Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanımız Hasan Meşeli ve yönetim kurulu üyeleri ile bir süre sohbet ederek Vakfımızın çalışma ve faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.
24.01.2019
Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfının 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı 20 Ocak 2019 Pazar günü Saat:11:00’da Vakfın Konferans Salonunda yapılmıştır.
20.01.2019
Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından Muharrem ayı dolayısıyla 'Ehlibeyt Sevgisi ve Kerbela' adlı anma programı düzenlendi. 16 yıldır geleneksel olarak yapılan “Ehlibeyt Sevgisi ve Kerbela” programının bu yılki konukları şair-yazar Serdar Tuncer, Irak’tan Seyyid Hayder El Musavi ve Sanatçı Ender Balkır oldu. Girişte aşure ikramının yapıldığı program, Kuran’ı Kerim tilaveti ile başladı.
21.11.2018
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediyesi tarafından Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfımızın çevre düzenleme ve asansör yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Vakfımız Genel Başkanı Hasan Meşeli, Başkan Gürkan’ın her daim yanlarında olduğunu belirterek, “Başkanımızı seviyoruz ve destekliyoruz” dedi.
20.11.2018
Vakıf Başkanımız Hasan Meşeli ve Yönetim Kurulu üyeleri olarak, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof.Dr. Aysun BAY KARABULUT'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.
13.11.2018
Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfımız tarafından 23 Eylül 2018 tarihinde Aşure Etkinliği düzenlendi. Vakfımızca düzenlenen etkinlikte yapılan konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları verildi.
10.10.2018
Muharrem ayı dolayısıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel iftar yemeği verildi. Malatya Kernek Şelale Restoran'da verilen iftar yemeğine Malatya Valisi Ali Kaban, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur POLAT, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Bayram Murat ASMA, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan KOCA, Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli, Hz.İmam Zeynel Abidin Türbesi Kültür Vakfı Başkanı Doğan Karaduman, Kurum ve kuruluş yöneticileri ile STK temsilcileri katıldı.
10.10.2018
Arabî ayların ilki olan Muharrem ayı 11 Eylül 2018 Salı gününden itibaren başlamaktadır. Muharrem ayında birçok olayların cereyan ettiği rivayet edilmekte ancak yalnız İslam âlemini değil bütün insanlık âlemini dehşet verici derin bir üzüntüye gark eden özellikle günümüz insanlığına, İslam âlemine ve Türkiye’mize çok önemli mesajlar veren son derecede acı dolu bir aydır.
10.09.2018
 2 

 

 

ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret696890
ETKİNLİKLERİMİZ
HAVA DURUMU
SAAT
SİTE WEB MAİL

IP ADRESİM

ip adresim