• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BASIN BİLDİRİSİDİR. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLER GÜNÜNÜ CANDAN KUTLUYORUZ. (YAYIN TARİHİ:29 AĞUSTOS 2019)
Osmanlı İmparatorluğun sonunu, ezeli düşmanlığı ile çok iyi ayarlayan. Batı dünyasının, emperyalist güçlerin, hegemonyasına öldürücü darbeler vurarak, mazlum ve masum dünya uluslarına öncülük eden, esas cevher madenini, asil ve köklü tarihinden alarak şerefli ve onurlu Necip Türk Milletine vurulmak istenen esaret zincirini parçalayarak, harikalar yaratıp, çağdaş yeni bir Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi kurarak bizlere emanet eden işte bu asil ruhtur.

Osmanlı Devletini idare eden padişah ve devlet ricalinin beceriksizliği ve basiretsizliği yanında, Alman hayranlığı sebebiyle, koca bir imparatorluğu mahvetmişler ve 1914 yılında patlak veren 1.Dünya savaşında Almanya’nın ittifak devletlerinde olması ile Osmanlı boşu boşuna bu ittifaka girmiş, savaş sonucunda, ittifak devletlerinin itilaf devletlerine yenilmesiyle Osmanlı da yenik sayılmış, 1918 Mondros Mütarekesi ile Osmanlı Ordusu terhis edilerek sevk ve idaresi itilaf devletlerine verilmiş ve 10 Ağustos 1920 tarihinde Sevr Anlaşması gereğince, bu vatan toprakları yedi düvel tarafından bilfiil işgal edilerek paylaşılmak istenmiştir.

Bu vatan toprakları içerisinde yaşayan bütün vatandaşlarımızı el ve gönül birliği içerisinde bir araya getirerek “Kuva-yı Milliye” ruhunu şahlandırıp harikalar yaratarak İstiklal savaşımız sonucunda, Türkün ve İslam’ın düşmanları kahraman Türk Ordumuz tarafından mağlup edilmiş, en son olarak da idraki içerisinde bulunduğumuz 26-30 Ağustos 1922 tarihinde kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Gazi Mustafa Kemal Paşamızın öncülüğünde, dört gün dört gece aralıksız olarak Afyon Kocatepe’den idare edilen bu en büyük savaşımız “Tınaztepe, Çiğiltepe, Çaltepe, Mangal Dağı, Dumlupınar’da vs.” batı dünyasının maddi ve manevi desteklediği Haçlı Seferlerinin çok önemli bir halkasını oluşturan Yunan ordusu perişan bir şekilde mağlup edilmiş 9 Eylül 1922 tarihinde İzmir’de denize dökülmüştür. Ayrıca yurdumuzun birçok bölgelerinde de Türkün ve İslam’ın düşmanlarına karşı olan, emperyalist devletler de, ordumuz tarafından mağlup edilmiştir. Zira 1071 tarihinde yine Ağustos ayında ceddimiz Malazgirt’te Bizans ordularını mağlup ederek Anadolu’yu biz Türklere yurt yaptıran kahraman Türk Ordumuz aradan 851 yıl geçtikten sonra da biz Türklere yurt yaptıran kahraman Türk Ordumuz ikinci bir darbeyi vurarak Türk ulusunun esarete asla tahammülünün olmayacağını yenilmezliğini bir kere daha dünyaya ilan ediyordu. Böylece Kurtuluş Savaşımızın sonucunda yedi düvelin sırtını yere getirerek, üstün zaferle kazanılması ile 24 Temmuz 1923 Lozan Barış Anlaşması ile Misak-ı Milli hudutlarımız çizilmiş ve 29 Ekim 1923 tarihinde yeni bir Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurulmasına olanak sağlamıştır. 30 Ağustos Zaferi kazanılmasaydı maalesef, Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz olmayacaktı.

Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfımız olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günümüzün 97. Yıl dönümünü yürekten ve canı gönülden kutluyoruz. Vatanımızı kurtararak yeni bir Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi kurarak bizlere armağan eden başta eşsiz kahraman büyük dahi GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜMÜZ ile onun değerli silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi bir kere daha rahmet, tazim ve şükranla anıyoruz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
                                                                                          Hasan MEŞELİ
                                                                                          Genel Başkan
 
  
397 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret700757
ETKİNLİKLERİMİZ
HAVA DURUMU
SAAT
SİTE WEB MAİL

IP ADRESİM

ip adresim