• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BASIN BİLDİRİSİDİR.. SİVAS-MADIMAK ŞEHİTLERİNİ RAHMETLE ANIYORUZ..(01 TEMMUZ 2015 ÇARŞAMBA)
Pir Sultan Abdal’ın 4.Kültür etkinliklerinde Sivas-Madımak Otelinde yobazlar tarafından 35 masum vatandaşımızın diri diri yakılarak, İslam ve insanlık tarihine “bir kara leke” olarak geçen, kanlı ve son derece üzücü olayların 22.nci hüzünlü yıldönümüdür.

2 Temmuz 1993 tarihinde Alevi-Bektaşi dünyasının son derece sevilen, sayılan, yüce Allah Dostlarından olan ünlü Pir Sultan Abdal’ın 4.Kültür etkinliklerinde ünlü yazar Aziz Nesin bahane edilerek, Sivas-Madımak oteli yobazlar tarafından basılarak,”Tekbir Allah-ü Ekber”, “Cumhuriyet Sivas’ta kuruldu ise de Cumhuriyeti biz yıkacağız” nidaları ile Madımak Oteli Asker, Polis ve İtfaiyenin gözleri önünde, sekiz saat diri diri yakılarak, 35 masum vatandaşımız hunharca öldürülmüşlerdir. Aradan geçen 22 yıl olmasına rağmen, oteli yakanların mahkemesi ne hikmetse, önce Ankara’ya, sonra Trabzon’a, sonra da Afyon Emirdağ’a aldırılmış 32 kişiye idam cezası verilmiş ise de infaz kurumları vs. gereğince bir müddet sonra caniler tahliye edilerek berat etmişlerdir. Hala 35 masum insanı yakanların bazıları yurt içinde ve dışında elini kolunu sallayarak dolaşmaktadır. Zira bu cani ve yobazların yaptıkları yanlarına maalesef kâr kalmıştır. Dava 20 yılı geçtiği mürur zamana uğradığı gerekçesiyle Mahkeme dosyayı kapatmıştır.

Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı genel Merkezimiz olarak, Sivas-Madımak otelinde yobazlar ve caniler tarafından 8 saat diri diri yakan bu canileri şiddetle ve nefretle kınayarak telin ediyoruz. Mazlum ve masum bir şekilde şehit edilen 35 vatandaşımızı bir kere daha rahmetle ve saygıyla anıyoruz.
  
1124 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret696892
ETKİNLİKLERİMİZ
HAVA DURUMU
SAAT
SİTE WEB MAİL

IP ADRESİM

ip adresim