• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BASIN BİLDİRİSİDİR.. HAKKARİ DAĞLICA, IĞDIR, TUNCELİ VE MARDİN’DEKİ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE SAYGIYLA ANIYORUZ..(09 EYLÜL 2015 ÇARŞAMBA)

   Cennet vatanı Türkiye’mizi bölmek ve kardeşi kardeşe düşman etmek için 1984 yılından beri terör örgütü PKK, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri öncesi can almaya hızla devam etmektedir. Türkiye’miz maalesef bir savaş ortamına dehşetle sürüklenmektedir.

   İki gün önce Hakkâri Dağlıca’da askeri bir konvoyun geçtiği yerlere daha önceden kalleşçe mayın döşeyerek 16 Mehmetçiğimizin şehit edilmesi ve birçok askerimizin de yaralanmasından bir gün sonra Iğdır’da polis minibüsünün geçtiği yerlere aynı yöntemle mayın döşeyerek 13 polisimiz şehit edilmiş yine aynı günde Tunceli ve Mardin’de iki polisimiz PKK terör örgütü tarafından şehit edilmiştir. Zira iki günde 32 asker ve polisimiz şehit edilmiştir.
   
   Anadolu’muzun bin yıllık tarihinde ise Türkü-Kürdü, Alevisi-Sünnisi, Lazı-Çerkezi, etnik kökeni ne olursa olsun bu topraklarda kardeşçe yaşamışlar ve yaşamaya da devam edeceklerdir. İslam’ın düşmanlarına ve emperyalist güçlere karşı yine bu topraklar için kan dökmüşlerdir. Terörizm Türkiye’mizi yaşanmaz hale getirip kardeşi kardeşe düşman ettirmek çabasının içerisindeler. Bu vatan topraklarında yaşayan herkesin aklını başına alarak asla provokasyonlara asla gelmemeleri ve uyanık olmaları gerekmektedir.

   10 bin yıllık şerefli bir maziye sahip olan Necip Türk milleti tarih boyunca mazlumun ve masumun yanında yer alıp zalimine karşı olmuşlardır. Zira esarete asla boyun eğmemiş mazlum ve masum Dünya uluslarına örnek teşkil etmişlerdir. Daha dün 1’inci Dünya Savaşında, Çanakkale’de yedi düvele karşı savaşarak harikalar yaratan, Anafartalar kahramanı ve Kurtuluş Savaşımızın Muzaffer Başkomutanı Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu, eşsiz kahraman, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüz bu milletin bağrından doğmuştur ve doğmaya da devam edecektir. Laik, sosyal, hukuk devleti kavramları ile yönetilen Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin asla teröre teslim olması mümkün değildir. Buna hiçbir örgüt ve zümrenin gücü yetmeyecektir.

   Bu itibarla, Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı olarak terör örgütü PKK’yı şiddetle telin ederek kınıyoruz. Hakkâri Dağlıca’da, Iğdır’da, Mardin ve Tunceli’de şehit olan 32 asker ve polisimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, şehit ailelerine sabrı cemil diliyoruz. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Polis Teşkilatımıza taziyelerimizi iletir, buradan bir kere daha bütün vatandaşlarımıza oyunlara gelmemelerini, uyanık olmalarını temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
  
1004 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret696893
ETKİNLİKLERİMİZ
HAVA DURUMU
SAAT
SİTE WEB MAİL

IP ADRESİM

ip adresim