• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BASIN BİLDİRİSİ

CUMHURİYETİMİZİN 98. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

        Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kuruluşunun 98. Yıldönümünü büyük bir mutluluk, büyük bir coşku içinde kutluyoruz.

                Emperyalist güçlerin, Türkün ve İslam’ın düşmanlarına karşı 4 yıl Balkan savaşı, 4 yıl Birinci Dünya Savaşı ve 4 yıl İstiklal-Kurtuluş Savaşımız olmak üzere 12 yıl bu vatan topraklarında yaşayan bütün vatandaşlarımızı el ve gönül birliği içerisinde bir araya getirerek düşmanlarımızı mağlup edip yeni bir Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurulmasına olanak sağlayarak 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisimiz Cumhuriyetimizi ilan ederek Aziz ATATÜRK’ÜMÜZÜ Cumhurbaşkanlığına seçilmesine müteakip, yurdumuzun her yerinde 101 pare top atışı ile Cumhuriyetimiz bütün dünyaya ilan edilmiştir.

              Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi kurarak bizlere emanet ederken, Cumhuriyetin büyük bir fazilet olduğunu, ‘’Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür genç nesillerin gerektiğine işaret edilmiş, Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir’’ özündeki hikmeti necip Türk ulusuna haykırmış, ‘’Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.’’ Diye tarih, şuur ve bilinci içerisinde bizlere ilaç gibi hatırlatılmıştır.

                Türkiye Cumhuriyeti devletimizin vatandaşları olarak, Cumhuriyetimizin, Laik, Sosyal, Hukuk-Devleti kavramlarımızın kadir ve kıymetini çok iyi bilmek mecburiyetindeyiz.

                Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Merkezimiz olarak Cumhuriyetimizin 98. Kuruluş yıldönümünü canı gönülden kutluyor, cumhuriyetimizin kurucusu ve hamisi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜMÜZ ile onun değerli silah arkadaşlarını, kahraman aziz şehitlerimizi, kahraman ve vefakâr gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.

 

                                                                                                              HASAN MEŞELİ

                                                                                                              GENEL BAŞKAN

  
243 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret725824
ETKİNLİKLERİMİZ
HAVA DURUMU
SAAT
SİTE WEB MAİL

IP ADRESİM

ip adresim