• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
VAKFIMIZ GENEL BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ OLARAK MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NCE DÜZENLENEN GELENEKSEL MUHARREM İFTARINA KATILDIK.(YAYIN TARİHİ:09 EYLÜL 2019)

İftar yemeği programına, Malatya Valisi Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İl Müftüsü Veysel Işıldar, Hacı Bektaşi Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli,  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay, Genel Sekreter Yardımcıları ve Meclis üyeleri ile kanaat önderleri katıldı. 

İftar yemeği sonrası bir konuşma yapan, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanımız Hasan Meşeli, Muharrem ayının sevgi, barış kardeşlik getirmesi dileklerinde bulunarak, " 2004 yılından buyana Muharrem ayında Alevi’si ile Sünni’si ile Kürdü ile Türk’ü ile bizi bir araya getirerek Muharrem ayında kardeşlik bağını yücelterek bizi bir araya toplayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum.  Bu ayda yapılan tavaf ve ibadetlerin hayır ve hasenatların yüce mevladan kabul edilmesini diliyorum" dedi.

Malatya’nın yerel önderleri ve dedelerini ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan; “Muharrem ayınızın mübarek olmasını temenni ediyorum. Muharrem ayında yapmış olduğunuz ibadetlerin, tutmuş olduğunuz oruçların kabul olmasını niyaz ediyorum. Muharrem ayının feyzinin bereketinin tüm insanlığın üzerine olmasını temenni ediyorum” dedi.

Daha sonra konuşmacılar sırayla söz alarak birlik ve beraberlik mesajları verdiler.
  
391 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret700753
ETKİNLİKLERİMİZ
HAVA DURUMU
SAAT
SİTE WEB MAİL

IP ADRESİM

ip adresim