• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
KURBAN BAYRAMI DOLAYISIYLA GÜMRÜK VE TİCARET BAKANIMIZ SAYIN BÜLENT TÜFENKCİ VE MALATYA VALİMİZ SAYIN MUSTAFA TOPRAK VAKFIMIZI ZİYARET ETTİ. (YAYIN TARİHİ:13 EYLÜL 2016)

Kurban Bayramı dolayısıyla Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkçi, Malatya Valimiz Sayın Mustafa Toprak, AK Parti Malatya Milletvekili Sayın Nurettin Yaşar, Ak Parti İl Başkanı Sayın Hakan Kâhtalı ile beraberindeki heyet 13 Eylül 2016 tarihinde Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfımızı ziyaret ederek kurban bayramımızı tebrik ettiler.

Misafirlere hitaben açılış konuşmasını yapan Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakıf Başkanı Hasan Meşeli Türkiye'de milli birlik ve beraberliği sağlamaya katkı sağlamak için bu vakfı kurduklarını söyledi. FETÖ' nün darbe girişimine tepki gösteren Başkan Meşeli, "Türkiye’mizde Alevi’siyle, Sünni’siyle, Türk'üyle, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle 15 Temmuz'da halkımız bunlara gerekli cevabı vererek, bir yumruk olarak milli birlik ve beraberliği şahlandırmıştır" dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar’da Türkiye'nin güçlü bir ülke olduğuna işaret ederek, darbe girişimine de toplumun tüm kesiminin karşı çıktığını ve bu belayı başından def ettiğini aktardı

Ak Parti Malatya Millet Vekili Nurettin Yaşar’ın konuşmalarının ardından Vali Toprak yaptığı konuşmada, “Kentteki birlikteliği, sevgi ve kardeşliğin artırılması noktasındaki desteklerinden dolayı vakfın Genel Başkanı Hasan Meşeli'ye teşekkür etti. Türkiye'nin sıkıntılı günler yaşadığını belirten Toprak, FETÖ'nün hain planını vatandaşın bozduğunu anımsattı.

Bakan Tüfenkci, ziyarette yaptığı konuşmada, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı'nın sadece Malatya'da değil, Türkiye genelinde önemli görev ve misyonlar üstlendiğini belirtti. Vakfın özellikle teröre karşı tavır koyduğunu ve terörle alakalı kişilerin dışında Türkiye'de yaşan bütün insanları kucaklayıcı faaliyetler icra ettiğini aktaran Tüfenkci, Vakıf Genel Başkanı Hasan Meşeli'yi her zaman duruşundan dolayı takdir ettiğini bildirdi. Tüfenkci, terörü kınayarak, şöyle devam etti: "Her zaman Türkiye'nin birliğinden, beraberliğinden, bütünlüğünden, refahından ve mutluluğundan yanayız. Dolayısıyla teröre karşı da hep ortak hareket ettik, bundan sonra da etmeye Türk milleti olarak devam edeceğiz. Nasıl 15 Temmuz askeri darbe girişimi karşısında yekvücut olarak meydanlara inen ve gerekli tepkiyi gösteren bütün bu milletin unsurları, renkleri nasıl bir arada kendi iradesine ipotek koymaya kalkışanlara karşı gerekli cevabı vermişlerse bugün de bütün terör örgütlerine karşı aynı duruşu sergiliyorlar." Terör örgütleri arasında ayrım yapmanın doğru olmadığını, bütün terör örgütlerinin ortak paydasının insanlık düşmanlığı olduğunu vurgulayan Tüfenkci, "Hiçbirinde ne insani ne merhamet duyguları vardır. Bütünün amacı toplumda korku, panik ve yıldırma oluşturmaktır. Buradan nasıl ve ne şekilde faydalanırız bunun hesabını yaparlar. Onun için biz AK Parti olarak dün nasıl teröre bütün dünyada olduğu gibi tek vücut ve tek ses olarak tepki vermişsek bugün de yurt içinde oluşan bütün terör odaklarına karşı mücadele de aynı yek vücutluk içerisinde devam ediyoruz." diye konuştu.

Bakan Tüfenkci, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile belediyelere yapılan görevlendirmeyle ilgili de değerlendirmede bulunarak, "Teröre bulaşan belediyeler vardı. Bu belediyelerin terör unsurlarıyla iltisaklı olmaları, onlara altyapı ve lojistik imkânlar sağlamaları, senin benim ödemiş olduğu vergileri bu millete hizmet olarak döndürmesi gerekenler dağa, Kandil'e lojistik olarak bu milletin paralarını taşırlarken, bu milletin birliğine, beraberliğine oradaki esnaf kardeşlerimizin işine, aşına göz dikenlere belediyenin imkânlarını onlara verenler elbette ki gerek millet önünde gerekse hukuk önünde hesap vereceklerdir." İfadelerini kullandı. Somut olarak bu yapılarla ilişkisi olan belediyelere kayyum atandığını belirten Tüfenkci, daha sonra şunları kaydetti: "Bu kayyumların temel görevi oradaki hukuksuzluğu, yolsuzluğu tespit edip gerekli işlemleri yapmak ama aynı zamanda orada yaşayan insanlarımıza belediye hizmetlerini en iyi şekilde götürebilmektir. Dolayısıyla bu belediyelerdeki yapıların da şu partiye, bu partiye mensup olmasının hiçbir önemi yok. Buradaki ölçü terörü bulaşmaları, teröre iltisaklı olmalarıdır. Nitekim kayyum atanan belediyelerin 4'ü de AK Parti belediyeleridir. Kendi partimizde dahi olsa bir başka partiden de olsa parti burada mevzu bahis değildir. Buradaki ölçü teröre bulaşmalarıdır." "İhanet ediyorlardı" Tüfenkci, seçilmişlerin özellikle terörle aralarına mesafe koymalarının çok önemli olduğuna işaret ederek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Çünkü halkın iradesini eğer siz terör örgütlerine devşirirseniz, halk sizden hizmet beklerken siz bir başka yere hizmet etmeye başlarsanız orada size oy verenlere ihanet etmiş olursunuz. Nitekim bu tip belediyeler uzun süredir o yöre insanlarına ihanet ediyorlardı. Hizmet yapmayarak, ayrımcılık yaparak, ötekileştirerek ihanet ediyorlardı. Orada halkın iradesinden çok terör örgütünün, Kandil'in iradesini hakim kılarak o ilçeye, şehre ihanet ediyorlardı. Elbette ki buna da hiçbir hukuk devletinde göz yumulamazdı. Dolayısıyla burada yapılan işlem oradaki insanlara karşı değil sadece terör örgütüne bulaşmış belediyelere karşıdır" dedi.

Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakıf Başkanımız Hasan Meşeli ve Yönetim Kurulu üyeleri bu ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkçi, Malatya Valimiz Sayın Mustafa Toprak, AK Parti Malatya Milletvekili Sayın Nurettin Yaşar, Ak Parti İl Başkanı Sayın Hakan Kâhtalı  ve beraberindeki heyetle toplu fotoğraf çektirerek vedalaştılar.


  
620 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret694291
ETKİNLİKLERİMİZ
HAVA DURUMU
SAAT
SİTE WEB MAİL

IP ADRESİM

ip adresim