• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

VAKFIMIZ FAALİYETLERİMALATYA HACI BEKTAŞ VELİ KÜLTÜR MERKEZİ VAKFI

2016 TAKVİM YILI FAALİYET RAPORUDUR

                  Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı’mızın 01.01.2016-31.12.2016 takvim yılı faaliyet raporudur.
                  Türkiye genelinde, vakfımızın kendi malımız olan 3.087 m2 lik arsamız üzerine, temelden temele  900 mlik, dört katlı 3.600 mye tekabül eden, çağdaş mimari projesiyle altı yıllık çok büyük üstün emek ve gayretlerimiz sonucunda yaptırmış olduğumuz Kültür Merkezi Vakıf  binamız 2016 yılı itibarıyla arsasıyla birlikte bugünkü değeri 6 milyon tl kıymetindedir.
                 Dört katlı vakıf binamızda 800 mlik bin kişilik konferans(Cem) salonumuz, kütüphane, misafirhane, aşevi, kurban kesme mekanları, gençlerimize ve bayanlarımıza yönelik 1. Saz-Bağlama Kursu 2. Semah Kursu 3. Resim Kursu 4. Türk Halk Oyunları Kursu 5. Gitar Kursu 6. Bayanlarımıza yönelik Makine-Nakış Kursu 7. Bayanlarımıza yönelik Mefruşat-Dekorasyon-Çeyiz Kurs mekanlarımızda vakfımız tarafından bedava olmak üzere bütün vatandaşlarımıza hizmet verilmektedir. Vakfımız tarafından  yedi branşta bu kurslarımız  Milli Eğitim Bakanlığının “Yaygın” eğitim amaçlı kurslar meyanında olarak ilimiz İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün bu konuda uzman, bu işin ehli öğretmenleri tarafından vakıf binamızda bu kurslar halkımıza ücretsiz olarak verilmektedir.
                 Özellikle gençlerimizi içki, sigara, tiner vs gibi kötü alışkanlıklardan arındırılarak Milli Gelenek ve Göreneklerimizi, Milli ve Manevi değerlerimize önem vermekteyiz. Bayanlarımızı ise el emeği, alın teri, göz nuru ile yapmakta oldukları bu ürünleri çeşitli mağaza ve iş yerlerinde satarak aile bütçesine katkıda bulunmaktadırlar. Malatya Valilik Makamı ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığının her sene ortaklaşa haziran ayında yapmış oldukları bu ürünler Büyükşehir Belediyesinin beş bin kişiyi barındıran devasa çadırlarında 3 gün, “Kültür-Sanat” dalında sergilenmekte bu ürünlerin sergilenerek halkımıza tanıtılmakta, ev hanımı olan bayanlarımızın birer meslek sahibi olmaları, çağdaş Türk kadınının Türk ekonomisine katkıda bulunmaları çok önemli olduğu gibi takdire şayan bir mahiyet arz etmektedir.
               Vakfımızın bu başarılarımızın yanında T.C Kalkınma Bakanlığının finansmanında ve Malatya Valilik Makamının koordinasyonunda 2011 tarihinden 2016 yılına kadar sosyal destekli “SODES” projemize değerli Malatya Valimiz Sayın Süleyman KAMÇI’nın dehaletleriyle “Resim, Türk Halk Oyunları ve Saz-Bağlama” üç dalda vakfımızı yararlandırmışlardır. Bu kurslarımıza üç dalda yüz kişiden fazla ücretsiz olarak kursiyerlerimize kurslar verilmektedir. Malatya Sayın Valilik Makamının destek ve himayeleriyle birlikte T.C Kalkınma Bakanlığının finansmanı 128 nolu “Geleceğe Umutla Bakıyoruz” isimli projemiz 8 Ekim 2015 tarihinde başlanarak 17 Temmuz 2016 tarihinde sona ermiştir.
                Dört katlı vakıf binamızı çok büyük üstün gayret ve emeklerle Malatya’mıza ve Türkiye’mize kazandıran üç sayın Cumhurbaşkanlarımız, dört sayın Başbakanlarımız ile bizzat davet edilerek makamlarında görüşerek devlet ve hükümet büyüklerimizin Kültür Bakanlarımızın, Malatya Valilerimizin, Belediye Başkanlarımızın ve hayırsever vatandaşlarımızın
maddi ve manevi desteklerini alan bu zamana kadar vakıftan hiçbir ücret almadan hizmet veren vakfımızın kurucusu ve genel başkanı araştırmacı yazar Hasan MEŞELİ’nin bu hizmetleri bütün kamuoyunun yüksek malumlarıdır. Başkan Hasan MEŞELİ’nin araştırmacı yazar olması nedeniyle de özellikle de günümüz Türkiye’sinin elzem olduğu “Milli Birlik ve Beraberliğimizi Alevi-Sünni, Türk-Kürt” kardeşliği konusunda toplumsal Milli Birlik ve Beraberlik hususunda, çeşitli gazete ve dergilerde yazıları, konferansları gerek yerel gerekse ulusal televizyonlardaki yapıcı konuşmaları Türkiye Cumhuriyeti devletimizin bölünmez bütünlüğünün kayıtsız ve şartsız olarak her zaman yanında ve emrinde oluşunu dile getirmesi son derecede anlamlıdır.
               15 Temmuz 2016 gecesi cereyan eden herkesi ve bütün Türkiye’mizi derinden üzen ve endişelendiren FETO-Darbeci Çetesinin bu girişimine karşı Malatya’mızda başta Malatya Sayın Valimiz Mustafa TOPRAK, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve bütün halkımız devlet ve hükümet büyüklerimizin yanında olmuş 29 gün ve gece Malatya Hükümet meydanında, caddelerde ve sokaklarda Fetocu darbecilere karşı durulmuş üç defa Hükümet meydanında yüz binden fazla vatandaşlarımıza hitaben başkan Hasan MEŞELİ coşkulu konuşmalar yapmış, darbeci Feto ve işbirlikçilerini lanetlemiştir.
                Kültür Merkezi Vakfımızın ve başkanımızın kültürel ve sosyal, iştimai Milli, Dini hizmetleri bütün kamuoyu tarafından büyük bir takdir toplamaktadır. Vakfımızın kültürel etkinliklerimizde, konferans ve anma günlerimizde 3binden fazla vatandaşlarımızın coşkulu katılımı ile gerçekleştirilmektedir. Çeşitli üniversitelerimizden bilim adamları vakfımıza davet edilerek konuşmalar yapılmaktadır. Başta Malatya Valimiz , Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı, İnönü Üniversitesi Rektörü, Bilim adamları, Baro Başkanı, İl Emniyet Müdürü, Vakıflar Bölge Müdürü, İl Müftüsü, Sivil Toplum Örgütlerinin başkan ve yöneticileri, Siyasi Partilerimizin Başkan ve Yöneticileri, Daire Müdürleri, Basın ve Medyamızın değerli mensupları ile vakfımızın semah ekibinden semah gösterileri yapılmakta mahalli sanatçılardan bağlama eşliğinde çeşitli deyişler sunulmaktadır.
               Ayrıca sayın Malatya Valimiz Süleyman KAMÇI’nın dehaletleriyle T.C Kalkınma Bakanlığının finansmanında 0128 nolu “Geleceğe Umutla Bakıyoruz” isimli SODES Projesi gereği vakfımız tarafından 45 kursiyerimizi otobüs kafilesi eşliğinde 25.05.2016 tarihinde tarihimizde çok önemli bir yer tutan birinci dünya savaşında yedi düvel tarafından emperyalist güçlerin ve İslam’ın düşmanlarına karşı 1915 yılında Çanakkale de kahramanca savaşarak 253bin Mehmetçik’lerimizin şehit olmasına rağmen kara ve deniz savaşlarında dünyada eşine ender rastlanan bu büyük savaşta düşmanlarımız mağlup edilerek “Çanakkale Geçilmez” sözünü bu necip milletimiz bütün dünyaya ilan etmiştir.  İşte tarihi şan ve şereflerle dolu asil Türk Milletinin asla esarete tahammülünün olmadığını bütün dünyaya bir kere daha ilan etmiştir. İşte vakfımız tarih, şuur ve bilinci içerisinde özellikle genç dimarlarımıza milli mefahiri kalplerde ve gönüllerimizde sönmez bir meşale gibi şahlandırılması için Çanakkale Savaşlarının olduğu yerler kursiyerlerimize gezdirilmiştir. Ayrıca Konya, Nevşehir Hacı Bektaş Veli’nin ve Mevlana’nın  türbeleri de ziyaret edilmiştir.

 
                       VAKFIMIZIN 2016 TAKVİM YILI KÜLTÜREL FAALİYETLERİ
                       1-Vakfımızın konferans salonunda 11 Şubat 2016 tarihinde saat 19.00 da Kuran-ı Kerim’in Kehf süresinin 62-80 ayetlerinde zikredilen Hz. Hızır ile Hz. Musa Peygamberin buluşmasını, “Hızır” gecesi olarak adlandırılan bu kutsal gecede büyük bir huşu içerisinde Cenab-ı Allah’ a dualar edilerek ibadet edilmiş, gelen beş yüz konuğa lokma ikram edilmiştir.
                      2-Türkiye Cumhuriyeti devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ümüzün Malatya’mızı onurlandırmaları, teşrifleri 13 Şubat 1931 tarihinde 85. yıl dönümü nedeniyle Malatya Valilik makamının tertip ettiği anma törenine her zaman olduğu gibi bu senede büyük bir coşku içerisinde bu törenlere vakfımızca da iştirak edilmiş, vakıf binamız Türk bayraklarıyla donatılmıştır.
                      3-23 Nisan 1920 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 96. Yıl dönümü nedeniyle Malatya Valilik Makamı tarafından tertip edilen anma törenlerine her zaman olduğu gibi bu sene de büyük bir coşku içerisinde vakfımızca da iştirak edilmiş, İstiklal savaşımızın süresince kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi İstiklal Savaşımıza öncülük ederek, önem kazandırılmış, bu günü de aynı zamanda çocuk bayramı olarak kutlanmaktadır. Vakıf binamız Türk bayraklarıyla donatılmıştır.
                    4-9 Mayıs 2016 tarihinde Vakıflar Haftası nedeniyle Vakıflar bölge Müdürümüz sayın Halit TAŞKESEN’in öncülüğünde ki anma törenlerine vakfımız olarak 1998den beri iştirak etmekteyiz. Ecdat yadigarı olan vakıflarımızın Anadolu’muzun bin yıldan beri tarihsel gelişimini, önemini, toplumsal yaşamımıza, birlikteliğimize son derece faydaları nedeniyle yapılan törenlere konferanslara iştirak edilerek, vakıf binamız Türk bayraklarıyla donatılmıştır.
                  5-19 Mayıs 2016 tarihinde Atatürk’ü anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’mızın 97. Yıl dönümü nedeniyle başta Malatya Valilik Makamının tertip etmiş olduğu anma törenlerine vakfımızca da iştirak edilerek, vakıf binamıza Atatürk Resmi ve Türk Bayraklarıyla donatılmıştır.
                   6-T.C Kalkınma Bakanlığının finansmanında, Malatya Valilik Makamının koordinasyonunda 0128 nolu “Geleceğe Umutla Bakıyoruz” isimli üç dalda Resim, Türk Halk Oyunları ve Saz-Bağlama kursları SODES Projesi gereği 25 Mayıs 2016 tarihinde Vakfımız tarafından 45 kursiyerimizi otobüs kafilesi eşliğinde Türk tarihimize damgasını vuran Birinci Dünya Savaşı’nda 1915 Çanakkale de emperyalist güçlere ve İslam’ın düşmanlarına karşı 253bin Mehmetçik’imizin şehit olmalarına rağmen kahraman Türk askerimiz tarafından düşmanlarımız mağlup edilerek dünya tarihine altın harflerle milletimizin kahramanlığı yazılmış, işte kursiyerlerimize genç dimağlarımıza tarih ve şuuru içerisinde bu kahramanlık destanı olan Çanakkale tarihi yerleri dört gün gezdirilmiştir. Otobüs firmasına proje gereği gezi, yatış, yemek vs olarak 25.799.52 tl vakfımızca ödeme yapılmıştır.
           7- 1-4 Haziran 2016 tarihleri arasında Malatya Valilik Makamı ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Büyükşehir Belediye binası yanındaki beş bin kişilik devasa çadırlarda el emeği göz nuru olan yaygın ve örgün amaçlı kurs ürünlerinin sergisine vakfımız tarafından da üç dalda Resim, Makine-Nakış, Mefruşat-Dekorasyon-Çeyiz, Saz-Bağlama kursu ürünleri olarak halkımıza dört gün bu stantlarda sergilenerek vakfımızın Kültürel etkinlikleri yanında sosyal amaçlı kurslarımızda da var olduğumuzu sergilere gelen halkımıza gösterilerek, vakfımızın bu dallarda ki başarılarımızda kamuoyu tarafından büyük bir takdir görmektedir.
                8- 26.06.2016 tarihinde saat 20.00 da vakfımızın konferans salonunda 0128 nolu SODES Projemizden dolayı üç daldaki Saz-Bağlama, Resim ve Türk Halk Oyunları kursumuzun on aylık müddetinin bitmesi nedeniyle vakfımızda gösteriler yapılmıştır. Gece ki gösterilerimize başta Malatya Valimiz Sayın Mustafa TOPRAK, Vali Yardımcımız Ömer DAĞDEVİREN, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan TURAN, İl Emniyet Müdür, Polis Meslek Yüksek Okul Müdürü, İl Müftüsü, Ak Parti İl Başkanı, MHP İl Başkanı, Esnaf Odaları Başkanı, Yeşilyurt ve Battalgazi Belediye Başkan Vekilleri, Cem Vakfı Şube Başkanı, kalabalık halk toplulukları yanında basın ve medyamızın mensuplarının katılımlarıyla Vakıf Başkanı Hasan MEŞELİ konuşma yapmış, Valimiz Mustafa TOPRAK’ ın konuşmasında Vakfımızın kültürel ve sosyal hizmetlerinden Milli Birlik ve Beraberliğe olan katkılarımızdan ayrıca dört katlı vakıf binamızın büyük gayretlerle Malatya’mıza ve Türkiye’mize kazandırılmasından dolayı Başkan Hasan MEŞELİ’ ye ve Vakıf Yönetimine takdir ve teşekkürlerini belirtmiş, kurslarımızda başarı gösteren kursiyerlerimize sertifikalarını Valimiz takdim etmiştir. Ramazan Ayı münasebeti nedeniyle de bu gecemize gelen beş yüz konuğumuza iftar yemeği vakfımız tarafından ikram edilmiştir.
                9- 15 Temmuz 2016 akşamı saat 22.30 da Türkiye’ mizi derinden üzen darbeci Feto çetelerinin kardeşi kardeşe düşman ettirerek devletimizi ele geçirip Amerika’nın uşaklığını yapan, bu çatışmalarda 248 masum halkımızı katlederek şehit edilmeleri, iki binden fazla vatandaşlarımızın yaralanmaları ve sakat kalmaları, halkın oyuyla seçilen meşru hükümetimizi ve devletimizi yıkma girişimlerine karşı  Malatya’mızda çok büyük tepkiler olmuş, başta Sayın Malatya Valimiz, bütün Malatyalı Hemşerilerimiz 29 gün cadde ve sokaklara dökülerek, bu alçaklar ile işbirlikçileri lanetlenerek, şiddetle protesto edilmiştir. İşte bu 29 gün ve gecelerde vakfımızın Genel Başkanı ve yönetim Kurulu üyelerimiz, Sayın Valimizin ve halkımızın yanında olarak özellikle Başkan Hasan MEŞELİ  Hükümet Konağı meydanında yüz binden fazla vatandaşlarımıza hitaben coşkulu üç defa konuşmalar yaparak, bütün halkımızı coşturarak çok büyük takdir toplamıştır. Vakfımızın bu Milli Birlik ve Beraberliğimizden dolayı bu hain, alçak darbecilere karşı direnişimizde büyük bir takdir kazanmıştır.
               10- Nevşehir İli Hacı Baktaş İlçesinde her sene 16-18 Ağustos 2016 tarihlerinde yapılmakta olan 53. Ulusal 27. Uluslar arası Hacı Bektaş Veli’nin Kültür ve Sanat etkinliklerine her sene olduğu gibi bu sene de otobüs kafilesi eşliğinde Nevşehir’e gidilerek törenlere Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerimiz ile gelen vatandaşlarımız iştirak edilmiştir.
             11- 30 Ağustos Zafer bayramı ve Türk silahlı Kuvvetler Günümüzün 94. Yıl dönümü nedeniyle Malatya Valilik Makamının öncülüğünde 2. Ordu Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın katılımı ile yapılan anma ve kutlama törenlerine vakfımız olarak büyük bir coşku içerisinde iştirak edilmiştir. Zira Kurtuluş Savaşı’mızın bütün vatan sathında üstün bir zafer kazanılması başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile onun değerli silah arkadaşlarının, aziz şehitlerimizin, kahraman ve vefakar gazilerimizin sayesinde düşmanlarımız büyük hezimetle mağlup edilerek 9 Eylül 1922 tarihinde İzmir de denize dökülmüştür. İşte bu eşsiz zaferimiz sayesinde yeni bir Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulmuştur. Vakıf binamız Türk bayrakları ve Aziz Atatürk’ümüzün resmiyle donatılmıştır. 30 ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günümüz kutlu olsun.
              12- vakıf binamızda vakfımız tarafından 16 Ekim 2016 Pazar günü saat 13.00 da Muharrem Ayının sona ermesiyle Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) Efendimizin sevgili torunu, Hz. Ali ile Hz. Fatıma’ nın şerefli oğlu, cennet gençlerinin seyyidi ve efendisi Hz. İmam Hüseyin ile 72 Şuhedasının 10 Muhahhrem 680 tarihinde Kerbela da Emevi Halifesi zalim yezidin ordusu tarafından şehit edilmelerinin aziz hatırasına binayen vakfımız tarafından vakıf binamızda Aşure Günümüze beş binden fazla gelen vatandaşlarımıza aşure çorbası ikram edilmiştir. Kuran-ı Kerim tilavet edilmiş, saygı duruşu ve İstiklal Marşı söylenmiştir. Vakıf Başkanı Hasan MEŞELİ, İl Müftüsü, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet ÇAKIR ve Malatya Valimiz Sayın Mustafa TOPRAK konuşmalar yapılmış, vakfımıza ve Başkan MEŞELİ’ ye ve Vakıf Yönetimine takdir ve şükranlarını belirtmişlerdir. 
               13- Muharrem ayı nedeniyle vakfımızın Genel Başkanı Hasan MEŞELİ tarafından İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ndeki Panel de Yazıhan Kaymakamlığının da davetlisi olarak, Yazıhan Fethiye’de konferans salonun da ayrıca Malatya Yeni Cami Meydanında Halka hitaben, Büyükşehir Belediye Başkanlığının vermiş olduğu iftar yemeğinde Büyükşehir Belediyesi’nin konferans salonunda ayrıca Hz. İmam Zeynel Abidin türbesi Vakfında iki defa konferanslar vermiştir.
               14- cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yıl dönümü nedeniyle Malatya Sayın Valimiz Mustafa TOPRAK’ın başkanlığında yapılan kutlama törenlerine vakfımız olarak her zaman olduğu gibi bu sene dr kutlama törenlerine coşku ile iştirak ettiğimizi vakıf binamız Aziz Atatürk resmi ve Türk bayraklarıyla donatılmıştır. Bu itibarla Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Kurucusu, banisi eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile onun değerli silah arkadaşları, aziz şehitlerimizi, kahraman ve vefakar gazilerimizi rahmetle, tazimle ve şükranla anıyoruz.
               15- Aziz Atatürk’ümüzün 10 Kasım 1938 tarihinde İstanbul Dolmabahçe Sarayı’nda 57 yaşında ahrete irtihalinin 78. Yıl dönümü nedeniyle başta Sayın Malatya Valimiz Toprak’ın öncülüğünde yapılan anma törenlerine vakfımız tarafından da iştirak edilmiştir. Eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ümüzün vefatı nedeniyle onu bir kere daha rahmetle, saygıyla ve şükranla anıyoruz.
                 16- Türkiye Cumhuriyeti devletimizin ikinci Cumhurbaşkanı Malatyalı Hemşerimiz Sayın İsmet İNÖNÜ’ nün vefatının 43. Yıl dönümü nedeniyle hükümet meydanındaki İnönü’nün anıtı önünde başta Malatya Valimiz, 2. Ordu Komutanı, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve halkımız tarafından saygı duruşu ve İstiklal Marşı söylenmiş, Battalgazi Belediyesi Konferans Salonundaki törenlere de vakfımızca da iştirak edilmiştir. 25 Aralık 1973 tarihinde 89 yaşında vefat eden ikinci Cumhurbaşkanımız Malatyalı Hemşerimiz İsmet İNÖNÜ’yü rahmetle ve saygıyla anıyoruz.
                 17- Vakfımız tarafından üniversitede okuyan 23 fakir öğrencimize ayda bedava olarak ayda 1.725 TL senede 13.800 TL olmak üzere 1 Aralık 2008 tarihinden bu zamanımıza kadar ceman 93.385 TL bedava olarak bur verdik ve vermeye de devam edeceğiz.
                 Kültür Merkezi Vakfımız 2002 yılından beri sayın Bakanlar Kurulunun 1 Ocak 2002 tarihli ve 3663 sayılı kararı gereğince vergiden muaf sayılmıştır. Bu karar resmi gazetenin 1 Mart 2002 tarih ve 24682 sayısının 2. Sayfasında yayınlanmıştır. Vakfımızın bilumum kanuni defterlerimiz bilanço esasına göre “Tek Sistem Üzerinden” Malatya da Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Veli DOĞAN tarafından tutulmaktadır. Kanuni defterlerimiz bilumum evrak-ı müspitelerimiz her sene yeminli Mali Müşavir Nedim BOYRAZ tarafından yine büyük bir titizlikle incelenmektedir. Yeminli Mali Müşavirlik Vergi Muafiyeti Tasdik Raporumuz her sene mart ayı içerisinde yazımız ekinde, PTT-Kargo ile T.C Maliye Bakanlığı, gelir idaresi başkanlığına gönderilmektedir.
                 Kültür Merkezi Vakfımızın 01.11.2015-01.11.2016 süresi bir yıllık kira gelirimiz 75.389.44 TL dir. Kira gelirimizin her yıl 1 Kasımda başlamaktadır. Kira gelirimizin artışı ise mukavele gereğince her yıl “Üfe ve Tüfe” ortalaması alınarak kira artırımı yapılmaktadır. Yani bu seneki kira gelirimize üfe-tüfe ortalamasına göre kiramıza 1.974.02 TL zam yapılarak ceman kira gelirimiz 77.363.46 TL olmuştur. Zira 2016 yılı Ekim-Kasım-Aralık aylarında zaruri ihtiyacımıza binaen üç ay toplamı kiramızdan düşmek üzere 21bin TL avans aldık. 2016 Kasım ayı kira gelirimiz olan toplam 77.363.46 TL den 21bin TL aldığımız avans düşüldüğünde yani 77.363.46-21.000=56.363.46 TL yi Esenlik Genel Müdürlüğü 18 Ocak 2017 tarihinde Vakıfbank Malatya Merkez Şubesindeki vakfımızın hesabına yatırmıştır.
                 
Vakfımızın 2016 takvim yılı genel kati bilançosu şöyldedir.
   AKTİF HESAPLAR:
1-KASA HESABI                                    1.137.86 TL
2-KÜLTÜR MERKEZİ BİNA H.             532.109.33 TL
3-DEMİRBAŞ EŞYA H.                         54.208.22 TL olmak üzere ceman
                                                       587.455.41 TL dir.
 
PASİF HESAPLAR:
1-SERMAYE HESABI                       438.592.01 TL
2-BORÇLAR HESABI                            2.440.51 TL
3-ÖD. VERGİ HESABI                              121.67 TL
4-ÖD. SGK HESABI                                   654.70 TL
5-GEÇMİŞ YILLAR KARI H               203.747.36 TL
6-GEÇMİŞ YIL ZARARLARI             (-60.708.58)
7-DÖNEM NET KARI H                        2.607.74 TL olmak üzere ceman
                                                            587.455.41 TL dir.
 
 GELİR-GİDER CETVELİ
1-GELİRLER                                                 178.660.00 TL
2-FAALİYET GİDERLERİ                        – (177.200.02) TL
3-GENEL YÖNETİM GİDERLERİ               (19.604.03) TL
4-FAALİYET KARI VE ZARARI                       1.459.98 TL
5-FAİZ GELİRLERİ                                           1.147.76 TL
6-DÖNEM NET KARI VEYA ZARARI             2.607.74 TL dir.
 
                            Bu itibarla, vakfımıza maddi ve manevi desteklerini bizlerden esirgemeyen başta Devlet ve Hükümet Büyüklerimize, Malatya Sayın Valimize, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Sayın Yeşilyurt ve Battalgazi Belediye Başkanlarımıza ve Hayırsever Vatandaşlarımıza ve Vakfımıza gönül veren Sayın Genel Kurul Üyelerimize şükran duyguları içerisinde teşekkür ediyoruz.
 
 
                                 YÖNETİM KURULU
 
 
Hasan MEŞELİ                  Aydın FİDAN                 Ali BİLENLER                 İsmail BOYRAZ
Genel Başkan                   Başkan Yrd.                  Sayman                         Yön. Kur. Üye      
 
  
Hasan BİLENLER              Hüseyin ŞAHİN             Cemal MEŞEOĞLU        Naki KARAKAŞ
Yön. Kur. Üye                   Yön. Kur. Üye               Yön. Kur. Üye                Yön. Kur. Üye
 
 
 
 
                 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                  


ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret244651
ETKİNLİKLERİMİZ
HAVA DURUMU
Anlık
Yarın
18° 32° 16°
SAAT
SİTE WEB MAİL

IP ADRESİM

ip adresim